VILMORIN-MKS İSİM DEĞİŞTİREREK VILMORIN-MIKADO ADINI ALIYOR

10 Ekim 2017, 19:41

Vilmorin SA ve Mikado Kyowa Seed Co. Ltd'nin birleşmesinden bir yıl sonra, Limagrain'in Fransız-Japon İş Birimi, adını VILMORIN-MIKADO olarak değiştirdi. Kökleri somutlaştıran ve şirket değerlerini daha iyi taşıyan bir isimle yoluna devam ediyor.

Şirketin yeni adı dünyanın önde gelen iki tohum şirketini bir araya getiriyor:

 

  • VILMORIN: Yaklaşık 3 yüzyıldır tohum pazarında yer alan ve son on yıl içinde küresel bir oyuncu haline gelen Fransız tohum şirketi.

  • MIKADO: Asya kıtası ve dünyada ilk kurulmuş şirketlerden biri olan Japonyanın en eski tohum şirketi.

 

VILMORIN-MIKADO, 5 kıtanın pazarlarına ulaşan, 12 ülkede ofisleri ve iki güçlü markası ile küresel bir şirkettir.

VILMORIN-MIKADO, sebze sektöründeki tüm profesyonellere geniş, özgün ve orijinal bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

VILMORIN-MIKADO ekibi, müşteri hizmetleri ve sebze pazarına duydukları tutku konusunda güçlü bir adanmışlık taşıyor. Gücünü barındırdığı çeşitlilik ve girişimcilik ruhundan alan firma, cesaret, yakınlık ve mükemmellik değerlerine sahip çıkıyor.

  • VILMORIN-MIKADO, 5 kıtanın pazarlarına ulaşan, 12 ülkede ofisleri ve iki güçlü markası ile küresel bir şirkettir.

  • VILMORIN MIKADO'nun kökeninde
    ortak bir kaderi paylaşan iki şirket.VILMORIN-MIKADO, sebze sektöründeki tüm profesyonellere geniş, özgün ve orijinal bir ürün yelpazesi sunmaktadır.
  • VILMORIN-MIKADO ekibi, müşteri hizmetleri ve sebze pazarına duydukları tutku konusunda güçlü bir adanmışlık taşıyor. Gücünü barındırdığı çeşitlilik ve girişimcilik ruhundan alan firma, cesaret, yakınlık ve mükemmellik değerlerine sahip çıkıyor.

 

 

VILMORIN-MIKADO, Limagrain'in bir iş birimi olup, Vilmorin SA(Fransız tohumculuk şirketi) ve Mikado Kyowa Seed Co. Ltd.'nin (Japon tohumculuk şirketi) faaliyetlerini Temmuz 2016'dan bu yana tek çatı altında toplamıştır. Küresel bir tohum şirketi olarak VILMORIN-MIKADO, beş kıtada güçlü temeller üzerine kurulmuş olup sebze zinciri içerisinde yer alan tüm profesyonellere orijinal, yüksek kaliteli geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. VILMORIN-MIKADO sebze ve ağaç tohumu yaratılması, üretimi ve pazarlanmasında uzmanlaşmıştır. Tamamen ziraat profesyonellerine adanmış olan şirket, 2016-2017 döneminde 238.3 milyon avro ciroya ulaşmıştır ve dünya çapında 1000 çalışanı vardır. VILMORIN-MIKADO cirosunun %16'sını araştırmaya ayırmaktadır. 100'den fazla ülkeye tohum dağıtımı yapmaktadır. Havuç ve hindibada dünya lideri olan VILMORIN-MIKADO, aynı zamanda marul, domates, (kabocha) bal kabağı, daikon turbu, taze soğan ve ağaç tohumlarında da önde gelen oyunculardandır.


*Limagrain, Fransız çiftçilerinin yarattığı ve yönettiği uluslararası bir kooperatif grup olup, gıda sorunlarına cevap vermek üzere ziraati ileri taşımaktadır. Bitki ve tahıl varyetelerinin yaratıcısı ve üreticisi olan Grup, çiftçiler, yetiştiriciler, hobi bahçecileri ve tarım-gıda sanayicileri ile tüketiciler için tohumlar ve tahıl ürünleri pazarlamaktadır. Limagrain, dünyanın en büyük dördüncü tohumculuk şirketi (tarla bitkileri ve sebze tohumları), ikinci en büyük Fransız fırıncısı ve üçüncü en büyük Fransız unlu mamuller üreticisi olup, ilgili pazarlarda güçlü markalara sahiptir: LG, Vilmorin, Clause, Hazera, Harris Moran, Jacquet, Brossard. Limagrain yıllık yaklaşık 2.4 milyar Avro'luk satış yapmaktadır ve 55 ülkeye yayılmış, 2.100'den fazlası araştırmaya ayrılmış olan 9.600'den fazla çalışanı vardır. Limagrain Kooperatifi'nin yaklaşık 2.000 çiftçi üyesi vardır. http://www.limagrain.com - #Limagrain