Agromar Basin Açıklamasi

05 Temmuz 2018, 13:18

AGROMAR TOHUMCULUK A.Ş.; EURALİS TOHUMCULUK A.Ş. İLE STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI.
 
Dünya yağlı tohumlar pazarında ilk 3 firma arasında yer alan Euralis Semences S.A.’nın Türkiye kolu olan Euralis Tohumculuk A.Ş.’nin 2018 yılı itibariyle ülkemiz tarım sektöründeki faaliyetlerini güçlendirme kararı sonrası, yapılan karşılıklı görüşmeler neticesinde firma yetkililerinin katılımı ile Agromar Tohumculuk Karacabey tesislerinde imza töreni gerçekleştirilmiştir.
 
İmzalanan stratejik iş birliği anlaşması ile;
⦁ Euralis Semences S.A. firmasının faaliyet gösterdiği komşu ülkelerin ihtiyacı olan ayçiçeği tohumlarının üretimi Agromar Tohumculuk tarafından gerçekleştirilecektir.
⦁ Agromar Tohumculuk A.Ş.’nin uzun yıllardır sürdürmüş olduğu mısır ve ayçiçeği ıslah faaliyetleri sonucu elde ettiği yeni çeşitlerin deneme ve değerlendirilmesi, Euralis Semences A.S.’nın çeşitlerinin de katılımı ile yapılması hedeflenmektedir.
⦁ Agromar Tohumculuk A.Ş.’nin Karacabey, Bursa adresinde bulunan tohum işleme ve paketleme tesisleri müştereken kullanılacaktır.
⦁ Agromar Tohumculuk A.Ş.’nin yaygın satış ve pazarlama ağı ile her iki firmaya ait ayçiçeği tohumu çeşitlerinin, yağlı tohumlar pazarında paylarının artırılması hedeflenmektedir.
 
TİTİZ Agrogroup A.Ş. iştiraki olan Agromar 1993 yılından beri tohumculuk faaliyetlerini sürdürmekte olup 100% yerli sermayeli tarım şirketidir. Faaliyetlerine başladığı günden beri daima tarım sektörüne yenilik katmayı hedef edinmiş olan firmamız, özellikle tohumculuk konusunda yeni yatırımlarına devam etmektedir. Son yıllarda dış pazarlara açılma kararları doğrultusunda çevre ülkelerde kendi ıslah etmiş olduğu ayçiçeği ve mısır çeşitlerinin tescil işlemlerini gerçekleştirmiş ve bölge üreticisinin hizmetine sunmuş olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
 
Euralis Semences S.A. 1950’li yıllarda tohumculuk faaliyetlerine başlamış olup, yağlı bitkiler tohumculuğu alanında lider firmalardandır. Euralis Semences S. A’nin Türkiye kolu olan Euralis Tohumculuk A.Ş. ise ülkemizde 2011 yılında kurulmuş olup, tarla bitkileri tohumculuğunda özellikle ayçiçeği, mısır, kolza ve sorgum gibi bitki türleri ile tarımsal faaliyetlerini devam etmektedir.
 
Saygılarımızla