16 Eylül 2023, 13:20

Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu ile Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği (TÜRKTED) Yönetim Kurulu Üyeleri TSÜAB Ofisinde bir araya geldi. 

İstanbul’da düzenlenecek olan 2025 yılı ISF Dünya Tohumculuk Kongresi için ISF, TSÜAB ve TÜRKTED arasında Barselona’da imzalanan İşbirliği Anlaşması çerçevesinde Kongre planlamaları sürüyor. 

TSÜAB ofisinde bir araya gelen heyetler arasında yapılan görüşmede, Ulusal Organizasyon Komitesinin belirlenmesi, hazırlık süreçlerinin işleyişi ve iş takvimlerinin belirlenmesi konuları masaya yatırıldı. 

Görüşmeler sonucu TSÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer ve TÜRKTED Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gönen 2025 yılı ISF Dünya Tohumculuk Kongresi çalışmaları için bir  Ulusal Mutabakat Metni imzaladı. 

Ülkemiz ve Tohumculuk Sektörümüz için büyük önem arz eden Kongre’nin Türkiye’de düzenlenmesi için destek veren TC Tarım ve Orman Bakanlığımıza, TSÜAB ve TÜRKTED Yöneticileri ile Üyelerimize teşekkür eder, iki kurum arasındaki iş birliğinin ülkemiz ve tohumculuk sektörümüz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Saygılarımızla,

TÜRKTED YÖNETİM KURULU

--

Dr. Kenan YALVAÇ
Genel Sekreter
Secretary General