Hızlı Menü

Ortak akıl, paylaşım, prestij

demektir.

Erişebilirlik


Turkted ve web sitesi geliştirme ekibi QuietWeb olarak Türkted'ın web sitesinin oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları ile görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında piyasada sıklıkla tercih edilen bir çok internet tarayıcısı ile testler düzenledik. Yaptığımız testler sonucunda web sayfamızda özel düzenlemeler yaptık. Yapılan tüm çalışmalara ve düzenlemelere rağmen web sayfamızı gezerken bazı hatalar ve görüntüleme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası geliştiricileri olarak bu hataları kısa sürede düzelteceğimizi belirtiyoruz. Web sitemizi ziyaret ederken karşılaştığınız hataları iletişim bölümünden bildirmenizi rica ederiz.
Web Sayfamızda kullanım rahatlığı için geliştirdiklerimiz :
Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL)
Web sayfamızın içeriklerinde kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını arttırmak adıne tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım isimleri hazırladık. Ör: http://www.turkted.org.tr/hakkimizda
Resimlerin Alternatif Metinleri
Görme özürlü kullanıcıların web sitemizi ziyaret edebilmeleri için resimlerin alternatif metinlerini text olarak hazırladık. Ayrıca erişilebilirlik çalışmaları kapsamında özel verileri işaretleyerek veri tutarlılığını arttırdık.
Mobil Aygıt Desteği
İnternet sayfamız tamamen Respnsive olarak tasarlanmıştır ve her mobil cihaz ile uyumlu olarak üretilmiştir.