GELENEKSEL TÜRKTED-SEKTÖR BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

14 Kasım 2018, 17:15

GELENEKSEL TÜRKTED-SEKTÖR BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

TÜRKTED Yönetim Kurulu'nu geleneksel hale getirme kararı aldığı TÜRKTED-Sektör Buluşmaları' nın birisi daha 12 Kasım 2018 tarihinde Antalya'da gerçekleştirildi.

Antalya'da faaliyet gösteren üyelerimiz yanında sebze tohumculuğu alanında faaliyet gösteren bazı firmaların da katıldığı toplantı AKRA Oteli'nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında davetlilere hitap eden TÜRKTED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mete KÖMEAĞAÇ, TÜRKTED' in 33 yıldır tohumculuk sektörümüzde faaliyet gösterdiğini, tohumculuk sektörünün gelişmesinde önemli rol oynayan mevzuat ve uygulamaların tamamında TÜRKTED' in emeği ve katkısının olduğunu ifade etmiştir. Konuşmasının devamında Sayın KÖMEAĞAÇ, TÜRKTED' in 2009 yılında Uluslararası Tohumculuk Federasyonu (ISF) Dünya Tohumculuk Kongresi'ni Antalya'da çok başarılı bir şekilde düzenlediğini ifade ederek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100ncü yılına tekabül eden 2023 yılındaki ISF Dünya Tohumculuk Kongresinin de TÜRKTED ve TSÜAB işbirliği içerisinde İstanbul'da düzenleneceğini belirtmiştir.

 

 

Toplantıda tohumculuk sektörünün genel problemleri ile ağırlıklı olarak sebze tohumculuğunun problemleri, çözüm önerileri ve beklentileri detaylı bir şekilde tartışılmış ve öneriler dile getirilmiştir. TÜRKTED tartışılan konular ve çözüm önerileri ile ilgili gerekli girişimleri sürdürecek ve konunun takipçisi olmaya devam edecektir.

 

 

Toplantı sonunda misafirlerimize öğle yemeği ikram edilmiş ve yemek sırasında da samimi bir ortamda sebze tohumculuğu ile ilgili konuların konuşulmasına devam edilmiştir.

 

TÜRKTED geleneksel hale getirdiği sektör buluşmalarına önümüzdeki aylarda da devam edecektir.