TÜRKTED Yönetim Kurulu 2018 yılında TÜRKTED-SEKTÖR BULUŞMALARI'nı geleneksel hale getirme kararındadır.

20 Nisan 2018, 17:45

Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği (TÜRKTED) Yönetim Kurulu, 2018 yılında TÜRKTED-SEKTÖR BULUŞMALARI'nı geleneksel hale getirme kararındadır. 

Bu amaçla Yönetim Kurulumuz yıllın belli aylarında tohumculuk firmalarının yoğun olduğu illerden başlamak üzere Aylık Yönetim Kurulu Toplantılarını illerimizde yapacak ve daha sonra da o ildeki tohumculuk firmaları, Bakanlık mensupları ve paydaşların katılacağı TÜRKTED-SEKTÖR Buluşmaları'nı gerçekleştirecektir. 

  

 

Burada amaç, TÜRKTED'in misyonu, vizyonu, amaçları, hedefleri ile sivil toplum kuruluşu olmasının verdiği avantajları doğrudan muhataplarımıza anlatmak ve onların sektörle ilgili görüş ve önerilerini dinlemek, sürekli bir iletişim halinde, sektörün problemlerini, çözüm önerilerini ve taleplerini ilgili ortamlarda dile getirip takipçisi olmaktır.  

 

 

 

Bu çerçevede ilk adım 2017 yılında Antalya'da üyelerimiz ve Bakanlık yetkililerinin katılımıı düzenlenen  toplantı ile atılmıştır. Bu toplantıyı Genel Sekreterimizin Nevşehir'deki Patates Tohumculuğu ile iştigal eden firmaları ziyareti takip etmiştir. Nisan Ayındaki toplantımız ise 9-10 Nisan 2018 tarihlerinde Konya'da yapılmıştır. Toplantı üyemiz olan Anadolu Efes tesislerinde gerçekleştirilmiş olup toplantıya Bakanlık İl Müdürlüğü Yetkilileri ile bazı tohumculuk firmaları katılmıştır. Katılımcılar TÜRKTED'in bu şekilde illerde toplantı yapmasının ve sektörle buluşmasının doğru bir yaklaşım olduğunu ifade etmişlerdir. TÜRKTED' in tanıtıldığı bir sunumdan sonra toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile devam etmiş, tesis ziyareti ve öğle yemeği ikramı ile sona ermiştir. 

 

Bilgilerinize saygılarımla arz ederim.

 

Dr. Kenan YALVAÇ
Genel Sekreter

TÜRKTED