TOHUM’UN 3. SAYISI OKURLARIYLA BULUŞTU!

18 Haziran 2017, 12:28

TOHUM’UN 3. SAYISI OKURLARIYLA BULUŞTU!

TÜRKTED’in süreli yayın organı olarak bu yılın Ocak ayında yayın hayatına başlayan TOHUM Dergisinin 3. sayısı geçtiğimiz günlerde okurlarıyla buluştu.


Üç ayda bir hem basılı hem de elektronik ortamda yayımlanan TOHUM’un bu sayısında da sadece tohumculuk endüstrisinde değil, tarım ve gıda sektörlerindeki diğer paydaşların da ilgisini çekecek haber ve röportajlara yer verdik. Örneğin; Uluslararası Tohumculuk Federasyonu’nun (ISF) Genel Sekreteri Dr. Marcel Bruins ile yapılan röportaj tohumculuk sektörünün geleceğiyle ilgili oldukça önemli mesajlar içeriyor. Diğer taraftan, ülkemizin tarımsal ürün ihracatı konusundaki en bilgili ve yetkili isimlerden biri olan Türkiye Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Kemal Kaçmaz’ın ihracatçı firmalarımızın tohum sektöründen beklentilerini açıkladığı röportajı da 3. sayıda yer alıyor. TOHUM’un bu sayısının gündem bölümünde ise Mayıs ayında Antalya’da yapılan ve “Türkiye’de Bitki Islahının Dünü, Bugünü ve Geleceği”nin tartışıldığı Islahçılar Günü Paneli’nde, konuşmacıların vurguladıkları birçok önemli konuya kapsamlı olarak yer verildi.

TOHUM’un bu sayısının başlangıç sayfalarında hiç kuşkusuz, geçtiğimiz Temmuz ayında kaybettiğimiz merhum Ayhan Elçi’den söz ettik. Ayrıca derginin bu sayısında, TÜRKTED’in uzun yıllara dayalı deneyimleri ve bilimin ışığında tohumculuk sektörümüzün halen sürmekte olan kurumsallaşma süreci makale şeklinde okuyuculara sunuldu. Özellikle, “tohum sanayicisi” olmak isteyen sektör mensupları için çok önemli ipuçları taşıyan bu yazıyı kamu ve özel sektör mensubu tüm paydaşların özenle okumasını tavsiye ediyoruz. Tohumculukla ilgili küresel ve ülkesel nitelikte daha birçok güncel habere de TOHUM’da yer verildi. (TOHUM’a erişmek için buraya tıklayın).

  Tematik Medya